Legií 1278, 407 47 Varnsdorf

Komplexní služby pro vaše projekty

navrhneme, zajistíme, dodáme

více informací

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Kovové výrobky > Výkovky

Výkovky

Zápustkové výkovky

Kování probíhá na lisech nebo bucharech kde ohřátý materiál při tváření vyplňuje dutinu nástroje – zápustky. Tato technologie je vhodná zejména pro výrobu větších sérií. Výhodou zápustkového kování je opakovaná rozměrová přesnost výkovků, menší přídavky na opracování a větší stupeň prokování.  Výkovky je možné také následně kalibrovat pro dosažení přesnějších rozměrů a omezit tak u některých rozměrů nutnost dalšího opracování.

Zápustkové výkovky dodáváme z těchto materiálů:

  • oceli třídy 11-17 a ekvivalenty dle norem DIN EN. Hmotnost výkovků 0,5 – 80kg
  • Al a Cu slitiny, hmotnost  0,1 – 15kg

U výkovků dále zajišťujeme povrchovou úpravu , tepelné zpracování a případné opracování podle výkresové dokumentace zákazníka. Ocelové výkovky mohou být také opatřeny žárovým zinkováním případně zinkochromátem.

 

Volné výkovky

Volné kování se provádí na bucharech nebo hydraulických lisech u rozměrově jednodušších výkovků. Hlavními typy výkovků jsou osazené hřídele, tyče, kroužky, přiruby apod. Tento typ výkovků je vhodný i pro kusovou výrobu kde odpadají náklady na výrobu zápustek. Nevýhodou je ovšem nutnost volit velké přídavky na opracování.

Volné výkovky dodáváme z těchto materiálů:

  • oceli třídy 11-17 a ekvivalenty dle norem DIN EN. Hmotnost výkovků 10 – 1.000kg

U výkovků dále zajišťujeme tepelné zpracování a hrubování na požadovaný rozměr.


Máte zájem o spolupráci?

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů